gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Kuzu Etli Şehriye Pilavı Yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi

Merhaba Melek'ler ve yeni tarifler öğrenmek isteyen tüm misafirler, sizlere bu yazımızda enfes bir lezzet önerisinde bulunuyor ve kuzu etli şehriye pilavının tarifini sunuyoruz :)

Kuzu Etli Şehriye Pilavı

Malzemeler

*150 Gr. kuzu eti
    *1 Paket arpa şehriye
    *2 Adet domates
    *2 Adet yeşil biber
    *1 Adet kuru soğan
    *2 Diş sarımsak
    *1 Çorba kaşığı salça
    *Ayçiçek yağı, tuz, yeteri kadar su

Yapılışı
    Kuzu etlerini küçük küçük doğruyoruz.
    Tencereye bir miktar yağ koyuyoruz.
    etleri tencerenin içerisine alıp kavuruyoruz. Sulanmamasına özen gösteriyoruz.
    Üzerine kuru soğan, sarımsak ilave ederek kavuruyoruz. Yeteri kadar domates, biber salçası ilave ediyoruz.
    Biraz çevirip sıcak su ilave ederek kaynamaya bırakıyoruz.
    Etlerimiz pişince diğer tarafta arpa şehriyemizi yağ koyduğumuz tencereye alıp kavuruyoruz. Üzerine yeşil biber ilave ederek bir iki defa çevirdikten sonra domatesleri ilave ediyoruz.
    Üzerine pişen kuzu etlerini suyuyla birlikte ilave ediyoruz. Tuzunu ve suyunu ayarlıyoruz. Dibinin tutmaması için ara ara karıştırmaya devam ediyoruz. Şehriye pilavı suyu çok çeker, bu nedenle suyunun ayarına dikkat ediyoruz. Pilavımız pişip 5 dakika demlendikten sonra servise hazırdır. Yanında dereotlu cacık tavsiye ederiz.

Resimli Kuzu Etli Şehriye Pilavı Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli)

Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli)

Sevgili melekler,pirinç pilavı ile bulgur pilavı yemekten gına gelenlere işte şehriye pilavı.İçini değişik malzemelerle lezzetlendirebilirsiniz.Geçenlerde mısırlı yapmıştım,bugün de havuçlu yaptım,umarım dener ve beğenirsiniz... Malzememiz; 2-3 bardak arpa şehriye 1 orta boy havuç Yarı yarıya tereyağı ve sıvıyağ (Ben sıvıyağ olarak zeytinyağı kullandım.) Su (İsterseniz et suyu )...
  2. Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli tarif istiyorum. Kızlar Kuzu Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır bilen var mı ki vardır o zaman bana da öğretin ne olur:S
  3. Resimli Zerde Pilav Yapılışı

Resimli Zerde Pilav Yapılışı

Zerde Pilavı nasıl yapılır Resimli Zerde Pilav Yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlere bu yazımızda yeni bir pilav tarifi sunuyor ve bul pğilavı kesinlikle deneyin çünkü her daim yapacaksınız, o kadar lezzetli diyoruz :) Zerde Pilav Tarifi için malzemeler Pirinç 2 kahve fincanı Su 10 su bardağı Toz Şeker 2,5 su bardağı Kırmızı Safranbolu Safranı 1...
  4. Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır

Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır

Selam arkadaşlar acaba sizlerin arasında Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır bilen var mı? Ramazan ayı da geliyor yemek menülerimi biraz zenginleştirip bu yıl yeni yemekler denemek istiyorum ve işe de bu Etli Şehriye Pilavından başlamak istiyorum.
  5. Etli Şehriye Pilavını Hiç Denediniz mi Melekler ?

Etli Şehriye Pilavını Hiç Denediniz mi Melekler ?

Etli Şehriye Pilavı Nasıl Yapılır Etli Şehriye Pilavı Tarifi Sevgili melekler, Özbeklerin meşhur özbek pilavı gibi olmasa da yine etli olarak hazırlanan nefis bir pilav tarifi vereceğiz sizlere :) Etli şehriye pilavı. :) Valla şehriyeden de pilav olur mu demeyin, bir deneyin, nasıl da lezzetli olduğunu görün diyoruz ve etli şehriye pilavı nasıl yapılır tarifimizden öğreniyoruz.. :) Etli...

Sayfayı Paylaş