gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Roladen - Fileto Et Sarma (Alman)

Konu, 'Dünya Mutfakları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler Hardal 4 silme çay kaşığı Un 3 kaşık
    Tereyağı
    Karabiber (Taze çekilmiş)
    pastırma 4 ince dilim
    Pırasa (Doğranmış) 1 adet
    İç yağı 25 gr.
    Taze kereviz yaprağı 2 sap
    Havuç (Doğranmış) 1 adet
    Salatalık (turşuluk) 2 adet
    Tuz
    Soğan (Küçük, çok ince çekilmiş) 1 adet
    Et suyu 3 bardak
    Sığır eti (Sırt kısmından) 700 gr
    Yapılışı
    Sığır etini 4 ince dilim halinde kestirin. Dilimleri iki naylon arasına koyarak kalınlığı 2,5 santimi buluncaya kadar dövün (kasapta da yaptırabilirsiniz). Et dilimlerinin üzerine hardal sürün ve tam orta kısımlarına birer dilim pastırma yerleştirin. Salatalığı uzunlamasına ikiye bölün ve dilimlerinin üstüne birer tane koyun. Et dilimlerini dolma gibi sarın ve iplikle bağlayın. İcyağını bir tavada eriterek sarılmış et dilimlerini nar gibi oluncaya kadar kızartın. Etlerin yağını süzerek tavadan çıkartın. Tavaya sebzeleri koyarak karıştıra karıştıra 5 dakika kadar kavurun. Sebzeler kavrulduktan sonra et suyunu ekleyin ve kızarmış etleri tavaya yerleştirin. Tuzunu biberini serpin ve tavanın üzerini örterek 1 saat kadar ağır ateşte pişirin. Etleri çıkartarak bir servis tabağına yerleştirin ve sıcak olarak saklayın. Kavrulmuş ve pişmiş sebzeyi tel bir elekten ezerek geçirin veya elektrikli karıştırıcıyla püre oluncaya kadar karıştırın. Sebze püresini ve et suyunu bir tencereye koyarak harlı ateşte suyunu biraz çekinceye kadar kaynatın. Başka bir tavada yağı eritin, içine unu katın ve karıştıra karıştıra 2-3 dakika kadar kavurun. Tavayı ateşten alarak sebze püresini katın. Sonra tekrar ateşe oturtarak, sürekli karıştıra karıştıra 2 dakika kadar pişirin. Hazırladığınız bu sosu etlerin üzerine dökerek sıcak sıcak servis yapın.

Roladen - Fileto Et Sarma (Alman) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alman bilim adamları kene kartı icat etti

Alman bilim adamları kene kartı icat etti

Almanya’da bilim adamlarının kenelerin bedene zarar vermeden uzaklaştırılması için ürettiği kart, bu sene Almanya’dan Türkiye’ye tatile gideceklerin eşya listesine girdi. Almanya’da kışın sıcak geçmesi yüzünden kene sayısında büyük bir artış oldu. Bu durumu göz önünde bulunduran Alman bilim adamları, doktora gitmeye ihtiyaç kalmaksızın kenelerin etkisiz hale getirilmesi için bir çözüm...
  2. München Et Yemeği(Alman)

München Et Yemeği(Alman)

alman et yemekleri alman yemek isimleri almanca yemek isimleri yemekleri resimli Malzemeler: 180 gr dana eti, 50 gr soğan, 5 gr acırga, 20 gr salatalık turşusu, yeşillik, tuz Hazırlanışı: Et bir tencereye konur. Üzerine tuzlu kaynar su ilave edilir. Pişmesine az kala yeşillik ve ikiye bölünerek kızartılmış soğan ilave edilir. Piştikten sonra et çıkarılıp tabağa yerleştirilir. Üzerine et suyu...
  3. Alman indirim mağazaları devi iflas etti

Alman indirim mağazaları devi iflas etti

Almanya'daki ‘Woolworth Deutschland’ adlı mağazalar zinciri iflas duyurusunda bulundu. Yaklaşık 11 bin çalışanı bulunan ve uygun fiyatlarla eşyalar satan mağazalar zincirinin hafta sonunda Frankfurt Sulh Mahkemesi’ne iflas duyurusunda bulunduğu bildirildi. ‘Woolworth Deutschland’ın eski Başkanı Stefan Rohrer, sadece 1 aylık görev süresinden sonra hiç bir açıklama yapmadan görevinden...
  4. Tarkan Altın Kelebek Ödülünü Almadan Sahneyi Terk Etti!

Tarkan Altın Kelebek Ödülünü Almadan Sahneyi Terk Etti!

tarkan kelebek ödülleri tarkan altin kelebek altın ödülleri sahneyi terk etti tarkan, altın kelebek ödülleri, sahneyi terk etti, protesto, tuğba ekinci, ile iligli bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Dün gece düzenlenen Altın Kelebek Ödül töreninde Tarkan ödülünü almadan sahneyi terk etti. 38. Altın Kelebek ödül törenine katılan Megastar Tarkan sahneye ödülünü almaya...
  5. Almanların Mezhebi Nedir merak ettim

Almanların Mezhebi Nedir merak ettim

Merhaba arkadaşlar ben almanlar ile ilgili bir çok konuyu merak ediyorum ve şimdide sizden Almanların Mezhebi Nedir diye bilgi rica ediyorum şimdiden cevaplar için çok tşk ederim.

Sayfayı Paylaş