gebe
  1. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

şevketi bostan(etli)

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında gurbet kuşu tarafından paylaşıldı.

etli şevketi bostan [​IMG]
    Malzemeler
    yarım kg şevketi bostan
    150 gr kuşbaşı et
    1 baş soğan
    zeytinyağı
    1 su bardağı sıcak su
    tuz

Yapılışı
    Soğanı piyazlık doğrayıp zeytinyağında çeviriyoruz. Eti ekleyip kavuruyoruz. (dana eti kullanıyorsak önce eti biraz pişirip, sonra şevketi bostanı eklemek gerekiyor) Üzerine, yıkanmış ve doğranmış şevketi bostanı ekliyoruz. Biraz karıştırıp suyunu ve tuzunu ekliyoruz. Yumuşayana kadar pişiriyoruz.
    Ben düdüklü tencere kullanıyorum, 20- 25 dakikada pişiyor. 1 su bardağı su düdüklü için, normal tencerede su miktarı artırılmalıdır.
    Ben sade sevdiğim için yapmadım ama isteyen piştikten sonra yumurta sarısı ve yoğurtla terbiye yapabilir. (1 yumurta sarısı+2 kaşık yoğurt, çırpılıp üzerine eklenir ve 1 dakika sonra ocak kapatılır.)

şevketi bostan(etli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bostan korkuluğu

Bostan korkuluğu

Garip ve zavallı insana, bilinçsiz tedbire ve ahmak insanları korkutan birine delalet eder.
  2. Bostan

Bostan

Bakınız; Sebze Bahçesi, Kavun ve Karpuz Tarlası.Kadın demektir. Birinin bostanını sulamak yasak ilişkiye girmek anlamına gelir. Sonbaharda bostanda olmak:aile içinde bir üzüntüye,para açısından sıkıntıya veya bir vefat anlamına gelir.Bakımsız bir bostan:bir olaydan dolay çok acı çekeceğinize işarettir.Bostanda ağaç görmek:çok zengin bir kadınla evlilik,verimsiz bir bostan görmek:evliliğin...
  3. Şevket.

Şevket.

'Yaprak Dökümü' dizisinin Şevket'i Caner Kurtaran, son dönemin en beğenilen genç oyuncularından. Hülya dergisine konuşan Kurtaran, yıllar önce Şevket'i canlandıran Tarık Tarcan'ı aratmayacak kadar başarılı. * Liseyi bitirdikten sonra teyzemin vasıtasıyla amatör bir tiyatro grubuyla tanıştım. Ortam çok hoşuma gitti. Yoksa oyuncu olmak gibi bir hayalim yoktu. Sınavlara girdim; Mimar Sinan...
  4. bos gebelik

bos gebelik

Merhabalar. ilk bebegime 6 haftalik hamileyim 4 5 gundur kahverengi akintim oluyor 2 kerede kanamam oldu doktor progestan verdi ama bisey soylemedi. daha kalp atislarini duymadik acaba bos gebelik olabilir mi cok stres yapiyorum. lutfen yardm edin

Sayfayı Paylaş