gebe
  1. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Yemeklerden hemen sonra yapilmamasi gereken 7 sey !!!!

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

* Sigara içmeyin: Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.) * Hemen meyve yemeyin: Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur.

* Çay içmeyin : Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteğinin hazmını zorlaştırıyor.

* Kemerinizi gevşetmeyin: Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.

* Banyo yapmayın: Banyo yapmak ellerdeki, bacaklardaki ve vücuttaki kan akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki kan miktarı bu durumda azalır. Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır.

* Yürümeyin: İnsanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler. Gerçekte bu doğru değildir. Yürümek sindirim siteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller.

* Hemen uyumayın: Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder.

2. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Şahane bir paylaşım olmuş Cano... Ben yemekten sonra sadece banyonun ve uyumanın zararlı olduğunu biliyordum. Sigara kullanmıyorum ama sigara tiryakilerine yaptığım ankette :D yemek sonrasında daha fazla sigara içme isteği duyduklarını öğrenmiştim... Sigaraya hayır kardeşim :D Sonuna kadar Yeşilay :D Greenmoon :DHadra-i kamer :D Almancası ne bilmiyorum :D
    Yemekten sonra meyve yemek ve çay içmek de bizim kültürümüzde olan bir şey galiba. Dikkat etmek lazım... Tekrar teşekkürler Arızam hemşirem...

Son düzenleme: 30 Ekim 2009
  3. pelin_m

pelin_m Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    off bi sigara kullanıcısı olarak yemeklerden sora icilen sigarayı hicbir seye degisemem sanıodum ama artık vazgecmem lazım galiba:S paylasım icin tesekkürler

4. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Bende o sigarayi yararli olarak bilirdim :D eskiden agir yemeklerden sonra kesin icerdim bidene migdeyi rahatlatiyor diye. Rica ederim kizlar...

5. kızıl melek

kızıl melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    galiba en çok yaptığımız yanlışlardan biride yemeklerden hemen sonra içilen çay..

6. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    ayy çok tşk ederim bunlar için saol..hiç birini bilmiodun :(

7. su.ay

su.ay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende yemekten sonra uyumak ve banyo yapmak, çay içmek bunların zararlı olduğunu biliyordum. yürümeği bilmiyordum..ben faydalı zannederdim.birde kemerinizi gevşetmeyin diyor.onuda bilmiyordum.paylaşım için teşekkürler.

8. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    bu ilgincmis

* Kemerinizi gevşetmeyin: Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.

:S

tskler paylasim icin...

9. ben kimim

ben kimim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    guzel bi paylaşim olmuş bende yemejkten hemen sonra sigara içenlerdenim bundan sonra daha dijkkjatli olacagim bilmiyodum bu jkadar zararli oldugunu

10. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim kizlar sizler gibi bende bazilarini bilmiyordum, böylece hepimiz bilgilenmis olduk.

11. bilyana

bilyana Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki tam olarak ne yapmamız gerekiyor acaba?

12. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben tam tersi biliyordum, paylaşım için teşekkürler

Yemeklerden hemen sonra yapilmamasi gereken 7 sey !!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yemekten sonra yapılmaması gereken 7 şey

Yemekten sonra yapılmaması gereken 7 şey

-Sigara içmeyin: Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.) -Hemen meyve yemeyin: Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur. -Çay içmeyin : Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteinin hazmını zorlaştırıyor....
  2. yemekten hemen sonra yapılmaması gerekenle

yemekten hemen sonra yapılmaması gerekenle

*Sigara İçmeyin: Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.) *Hemen meyve yemeyin: Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur. * Çay içmeyin : Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteinin hazmını...
  3. Yemekten hemen sonra yapılmaması gereken 7 şey

Yemekten hemen sonra yapılmaması gereken 7 şey

1 Sigara içmeyin: Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.) 2 Hemen meyve yemeyin: Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur. 3 Çay içmeyin: Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteğinin hazmını...
  4. Yemekten hemen sonra çay içmeyin!..

Yemekten hemen sonra çay içmeyin!..

Türkiye'de bu beslenme davranışı pek çok kişide ciddi bir alışkanlıktır ama.. Türkiye'nin hangi şehrine giderseniz gidin, hangi restoran veya lokantaya girerseniz girin yemekten sonra garson size çay ikram etmek ister ya da garsonun ikram etmesine zaman bırakmadan siz çayınızı zaten istemişsinizdir... Misafirliklerde de aynı şey geçerli, evlerimizde de. Öğle yemeği veya akşam yemeği fark...
  5. Bebeğinizi yemekten hemen sonra yıkamayınız

Bebeğinizi yemekten hemen sonra yıkamayınız

Meleklerim bebişlerimizi yıkamak onlara bakmak ve onlarla oynamaktan her birimiz zevk alırızz.. Fakat bebişlerimizi herzaman yıkamamalıyız... Temizlik bakımından her ne kadar banyo şartsada bazı konularda dikkatli olmamız gerek...Onlardan biride yemekten hemen sonra bebişimizi yıkamamk... Bebeğinizi günün hangi saatinde yıkadığınızın pek bir önemi yok. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey;...

Sayfayı Paylaş