AKREP Burcunda Kuzey Düğümü İLGİNÇ

handanca

Daimi Üye
Üye
#1
AKREP Burcunda Kuzey Düğümü İLGİNÇ
kuzey düğümü kuzey düğümü akrep düğüm akrep http://www.meleklermekani.com/burclar/91500-kuzey-dugumu-burcumuzu-bulalim.html linkten Kuzey düğümü burcunuzu bulunuz.
Sonuç AKREP ise


Geliştirilecek Nitelikler

Bu alanlardaki çalışma gizli yeteneklerin ve becerilerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. • Özdisiplini
 • Yapıcı değişimi seçmek
 • Durgunluğa ve düşük enerjiye neden olan şeyi bırakmak
 • Yararsız malı-mülkü bırakmak
 • Onlara sahip olmak zorunda olmadan nesnelerden zevk almak
 • Başkalarının desteğini kabul etmek (fikirler,para,fırsatlar)
 • İnsana kendisini canlı hissettiren yüksek-risk durumlarından zevk almak
 • Başkalarının psikolojisinin (isteklerinin, gereksinimlerinin ve güdülerinin) farkında olmak
 • Başkalarıyla partnerliğe, onları desteklemeye ve güç birliği yapmaya açık olmak
Geride Bırakılacak Eğilimler
Bu eğilimlerin etkisini azaltmaya çalışmak yaşamı daha kolay ve zevkli kılmaya yardımcı olabilir.

 • Rahatlığa ve statükoya (mevcut duruma) bağlılık
 • Mülkiyetçilik
 • Biriktirmek ve sahip olmakla aşırı ilgilenmek
 • Geçmişte verdiği kararları sorgulamak
 • İnatçılık
 • Bedensel arzulara saplanıp kalmak
 • Başka bir yol daha kolay olmasına karşın, herşeyi tekrar tekrar aynı (zor) biçimde yapmak
 • Başkalarının görüşlerine ve değişime direnmek
AŞİL'İN TOPUĞU/KAÇINILACAK TUZAK/SONUÇ
Akrep Kuzey Düğümü insanının farkında olması gereken Aşil'in topuğu rahatlıktır ("Yaşamın hedefi rahat olmaktır; yaşamımı sürdürebilmek için çok şeye sahip olmalıyım"); bu da onu bitmez tükenmez bir biriktirme arayışı tuzağına düşürebilir ("En sonunda yeterince param ve malım-mülküm olduğunda, kendimi iyi hissedeceğim ve başkalarıyla ilişki kurabileceğim"). Bu düşünüş maddi, bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal düzeylerde durgunluğa yol açar. Yaşam deneyimi, bu insanın kendisini yaşamıma canlılık katacak değişimleri yapacak kadar rahat hissetmesini sağlayacak yeterince "maddeye " asla sahip olamayacağını göstermiştir. Akrep KD insanı, daha yüksek bir güç ve canlılık hali kazanmak için, mevcut rahatlık düzeyini yitirmeyi göze almaya gönüllü olmalıdır.
Sonuç, onun başka birisiyle birleşebileceğini düşünmesini ve tüm gereksinimlerini karşılayabilecek kadar yeterince paraya ve kişisel mala-mülke asla sahip olmayacağıdır. Bir noktada o kendisiyle aşırı ilgilenmeyi bırakmalı ve tüm gücünü partnerliğe koymalıdır. İroni şu ki, o en sonunda bir başkasıyla birleştiğinde, karşılıklı olarak güçlendirici ilişki onu zengin edebilir!

BU İNSAN ASLINDA NE İSTER?
Bu insanın aslında istediği şey paradır. O, "gerçekten yaşamaya" başlayabilmek için bir rahatlık ve istikrar duygusu kazanmak amacıyla para ve mal-mülk biriktirmek ister. Bunu başarabilmek için, o başkalarıyla partnerlikler oluşturmaya, paylaşabileceği benzer değerleri ve kaynakları (para ya da yetenek) olan insanları bulmaya gönüllü olmalıdır.
Eğer Akrep KD insanı yeteneklerini partnerinin enerjisini yükseltmek için kullanırsa, bir ayrılık duygusunu (benim param/senin paran, benim kaynaklarım/senin kaynakların) sürdürmek yerine, diğer kişiyle bir takım oluşturacak şekilde birleşirse, sonuç her iki taraf için büyük parasal ödüller olabilir. Karın belli bir yüzdesine alacağına dair, sözleşmeye bağlı bir anlayışla, bu insan, partnerinin enerjisini ve gücünü -takımın başarısını yükseltecek biçimde- artırmaya odaklanabilir. Parasal anlaşmalarda, Akrep KD insanının partnerine neyin adil olacağını sorması daha iyi olur, çünkü diğerleri onu onun kendisine verdiği değerden daha çok takdir ederler.
YETENEKLER/MESLEK
Bu insan harika bir editördür, çünkü o başkalarının zihnini araştırma, niyetlerini ayırt etme ve materyali berrak bir biçimde aydınlığa kavuşturma yeteneğine sahiptir. O, başkalarının projelerini ve işlerini güçlendirme yeteneğine sahiptir, ve bunu yaptığında, diğer kişi onu cömertçe ödüllendirebilir. Bu, özellikle başka insanların paralarıyla çalışma konusunda geçerlidir -bankacılık, sigortacılık, ya da yatırımlar gibi. O ayrıca psikolog (başkalarının değişmelerine yardım etme sürecinde, kendisi de değişebilir) ve özel dedektif olarak, ya da sırları araştırmayı içeren diğer iş kollarında çok başarılı olabilir.
Akrep KD insanı doğuştan ayrıntılara dikkat etme ve kararlılık becerisine sahiptir, ve bu kalıcı sonuçlar yaratabilir. O bu geçmiş yaşam yeteneklerini kriz durumlarında denge ve istrikrar yaratmak için kullandığında, onun güvenirliği ilgili herkese rahat ve güvenli bir ortam yaratır. Ancak, eğer o statüko yönelimli olan, gelişme olmadan mevcut durumu korumayı gerektiren bir mesleğe girerse, çok geçmeden durgunlaşabilir, saplanıp kalabilir, ve canlılıktan yoksunlaşabilir. O, kriz yönelimli olan ya da sürekli değişim ve gelişim içeren mesleklerde daha iyidir, çünkü bu heyecan ve kişisel tekamül potansiyeli getirir.
AKREP KUZEY DÜĞÜMÜ İNSANI İÇİN İYİLEŞTİRİCİ ONAYLAMALAR


 • Değişimi benimsemek canlılığa yol açacaktır.
 • Enerji verici değişimi seçtiğimde, kazanırım; statükoyu seçtiğimde, kaybederim..
 • Değişimin alternatifi durgunluktur.
 • Başkalarını güçlendirdiğimde, onlar benim değerimi anlarlar.
 • Başkalarının değerlerine ve güdülerine derinlemesine baktığımda, kime güveneceğimi bilirim.
GEÇMİŞ YAŞAMLAR
Akrep Kuzey Düğümü insanı bu enkarnasyona kendisini iyi hissetmek için ne yapması gerektiğiyle ilgili -geçmiş yaşamlarından kalma- katı fikirlerle geldi ki, bu da onun için çok ağır bir yüktür.
Çoğu bebek çıplak doğar, ama bu insan değil! Sanki Akrep KD insanı on gömlek, on dört kazak, on iki pantolon ve yarım düzine palto giymiş gibi doğmuştur. O, tüm geçmiş-yaşam yüklerini beraberinde getirir, ve bu da yaşamayı olması gerekenden çok daha fazla zorlaştırır. Onun bu enkarnasyonda, başarması gereken başlıca şey, bırakmaktır. Aksi takdirde, aşırı mal-mülk, geçmiş-yaşam değerlerine ("bazı şeylerin nasıl olması gerektiği"ne) mantıksız bağlılık, ve başkalarıyla ilişki kurmakta isteksizlik bu insanın durgunlaşmasına neden olabilir.
O yaşamın enerjisine açık olmalı ve başkalarının fikirlerini dinlemelidir. Birisi ona, "bak bu palto güzel değil. Onu çıkarsan çok daha iyi olur," dediğinde, onun ilk içgüdüsü sahip olduğu şeye tutunmaktır. Ama eğer söz dinler ve o paltoyu (eski değeri) çıkarırsa, kendisini çok hafiflemiş hisseder. Eğer o bir değere baktığında enerji düzeyi düşmeye başlarsa, bu onun bırakması gereken bir değerdir.
Akrep KD insanı başkalarına hedeflerine erişmeleri için, yardım etmenin yararını da görür, çünkü bu süreç diğer kişinin onun hakkında neyin önemli olduğuyla ilgili düşüncesini gösterir. Bu enkarnasyonda, diğerleri çoğunlukla, bu insanın değerini kendisinden daha berrak bir biçimde hissederler. Bu, Akrep KD insanının işinin başkalarının somut sonuçlar yaratmalarına yardım etmek olmasından ötürüdür, ve başkaları bunu yapmak için bu insanın neyine muhtaç olduklarını bilirler.
DAR AÇIDAN GÖRÜŞ
Bu insanın tek-amaçlı olmaması ve aşırı odaklanmaması da onun için yararlı olacaktır. Bir kez o hedefini belirlediğinde, projeye ya da göreve görüşünü genişleterek yaklaşmalıdır. O, işe başkalarının ve diğer yaratıcı tarzların katılmasına izin verdiğinde, bu uğraş daha çekici ve eğlenceli olur. O zaman amaç, başkalarıyla ortak bir hedefe ulaşmak için birleşmenin yakın ilişkilerinden zevk almak haline gelir. Bu, Akrep KD insanının görevden çok, insanlara önem vermesine yardımcı olur.
BEDENSEL ZEVKLERE DÜŞKÜNLÜK
Akrep KD insanı geçmiş yaşamlarda birçok rahatlık ve zevk deneyimi geçirmiştir.; o, yaşamın duyusal zevklerine yabancı değildir. Aslında, bu geçmiş-yaşam eğilimi onun yemeye, içmeye ve biriktirmeye aşırı düşkünlük göstermesine neden olabilir. Duyusal zevklere içgüdüsel uyumlanışından ötürü, o eğer bir şeyden zevk alıyorsa, onu tekrarladığı sürece zevk almaya devam edeceğini düşünür. Ama bu enkarnasyonda, bu fikir iyi bir sonuç vermez. Bu insan için, zevkin tekrarı -bu ister mal-mülk, ister kilolarca et, ister çalışma alışkanlıkları, ya da durgunluk olsun- birikimin ağır yüküne yol açar.
"BENİM YOLUM:ZOR YOL"
KENDİNE GÜVENMEK
Akrep KD insanı geçmiş yaşamlarda çok çalışkan bir insandı: O çiftçi, toprak sahibi, ve sanatçı idi. Bunlar yaşamı sürdürmesinin onun kendi kendisine yeterli olmasına bağlı olduğu -kendi yolunu kendisinin açtığı ve değerli olduğunu düşündüğü şeyi inşa ettiği- yaşamlardı. O istediklerini kendi çabalarıyla elde etti; mal-mülk ve servet birikimi onun değerini onaylayan ödüllerdi.
Geçmiş yaşamlarda, servet, mal-mülk, dolu bir kiler, ve maddi konfor hedeflerdi. Ailesinin maddi gereksinimlerini karşılamaya odaklanmak için, o duyarlılığını maddi gereksinimlere uyumlamak, psikolojik gereksinimleri görmezden gelmek zorundaydı. O, sadece elindeki görevi dikkate alma alışkanlığını geliştirdi. İroni şu ki bu yaşamda, o bir partnerle birleşinceye dek gerçek maddi başarıdan yoksun kalacaktır.
İNATÇILIK
İnatçılık bu insan için büyük bir engel yolu olabilir. Eğer birisi ona bir şey yapmasını söylerse, o kasten onu yapmayabilir; eğer birisi "Bunu yapma!" derse, sırf ona ne yapacağını söylenmesini istemediğinden, yine de onu yapabilir. Bu insanın bunun yerine şunu yapması daha iyidir; Birisi ona bir şey yapmasını söylediğinde, onun yapacağı şey diğer kişiye şöyle sormaktır: Bunu yapmamı neden istiyorsun? Hedefin ve niyetin nedir?" İnatçılıkta diğer kişiyi iten bir enerji vardır. Ama bu insan, "Bunu bu şekilde yaparak neyi başarmaya çalışıyorsun? diye sorarak, rekabet duygusunu ve inatçılığını aşabilir.
Yaratıcılık enerjidir. Bir insanın bir şeye enerji harcamayı istemesi için, kendisini yaratıcı hissetmesi ve bunu kendi yolunca yapabileceğini hissetmesi gerekir. Bu fikir Akrep KD insanı için yenidir. Şimdi, o, kişiye ve onun elindeki işi yapacak güveni geliştirmesine yardımcı olmaya odaklanmayı öğreniyor. Görev yerine, kişiye odaklanmanın ödülleri çok büyüktür.
İLİŞKİLER/EŞRUHLAR
Akrep KD insanı için, bu bir partnerlik enkarnasyonudur. Bu ister eş, ister bir iş ortağı olsun, onun kendisini uyarılmış ve durgunluktan uzak tutacak enerjiyle besleyecek bir partnere ihtiyacı vardır. Bu bir eşruh enkarnasyonudur, bu yüzden yaşam ona bir eşruh ilişkisi deneyimlemesi için peş peşe fırsatlar getirecektir. Bir eşruh ilişkisi gerçekte onun kendisiyle doğru "kimyaya" sahip olduğu, ona heyecan duygusu veren birisiyle -enerjisel bir düzeyde- birleşmesidir. O partnerini güçlendirdiğinde, partneri de onu onaylayarak ve onunla ilgilenerek karşılık verir. Karşılıklı enerji bu insanın geçmiş enkarnasyonlarda durgunlaşmış olan yanlarını yeniden canlandırır.
Eşruh ilişkileri cinsel ilişkilerle sınırlı değildir.
Eğer iki insan -bir kitap yazmak, bir lokanta işletmek, bir işi başlatmak gibi- ortak bir hedefi paylaşırlarsa, bu da bir eşruh ilişkisi olabilir. Her iki insan, projelerini daha güçlü bir biçimde üretmek için enerjisel ya da psişik düzeyde bir olurlar.
Romantik/kişisel ilişkilerde de aynı prensip geçerlidir. Eğer o diğer kişiylr deneyimlemek istediği yüksek hedefi açıklığa kavuşturmuşsa, bu konuda onunla anlaşmışsa, o zaman metodolojisini diğer kişiyle birlikte çalışacak ve deneyimi kazanacak şekilde ayarlamaya gönüllü olur.
Fiziksel duyulara çok uyumlanarak geçirdiği geçmiş yaşamlardan ötürü, Akrep KD insanı genellikle sekse ve sevginin fiziksel olarak gösterilmesine epey ilgi duyar. O bedeninin farkındadır ve ondan nasıl zevk alacağını bilir. Ancak, o duyusal zevkin o kadar farkında olabilir ki, bir enerji düzeyinde cinsel etkileşim yoluyla mümkün olan değişim-dönüşümü kaçırır.
O partnerinin enerjisine açık olduğunda, cinsel zevki aşıp, ruhsal simya ve güçlenme boyutuna genişleyen bir hazzı paylaşabilir.
MİRASLARI KABUL ETMEK
Akrep KD insanı için bu başkalarından miraslar alma enkarnasyonudur. Miras almak onun için sağlıklıdır. İnsanların ona, enerji,para, fikirler vb. vermeleri gerekmektedir. Onun işi elinde tuttuğu şeyi bırakmak -kendisini boşaltmak- ve başkalarının enerjilerinden yararlanmaya açık olmaktır. Bu onun yaşamının her alanı için geçerlidir.Akrep KD insanı için diğer yapıcı dönüşümler:
O, kişiye cesaret, şevk ve destek verme konusunda yeteneklidir, bu da o kişiyi şifalandırır ve onun yaşamını kolaylaştırır. Diğer kişi bu insanda bir eşruh ve güç kaynağı hisseder, ve sevgi, takdir ve şükranla karşılık verir.
Geri-bildirim için sorunların başka birisi tarafından çözülmesi onun yararına olur.
Bu insanın bu enkarnasyonda öğrendiği bir şey, başkalarına ihtiyacı olduğunu ve diğer insanların enerji alanlarıyla birleşmenin güçlendirici olduğunu görecek kadar alçakgönüllü olmaktır.
Akrep KD insanı yeteneklerini başka insanların projelerine uyguladığında ya da başka birisinin fikrine dayanan bir projeye katıldığında daha iyi durumda olur.
Bu, okyanustaki bir sörfçü gibidir -eğer uzun uzun düşünüp taşınırsanız, dalgayı kaçırırsınız. Akrep KD insanı değişim dalgasını yakalamalıdır; geçici olarak kontrolü kaybetse ve korksa bile, eğer dalganın üstünde kalırsa, dalga onu kıyıya götürecektir.
Bu insanın, saplanıp kalmasına neden olacak bir hareket ya da düşünce yolunu izlememesi onun için en iyisidir. O, dünyevi şeylere daha az bağlanmayı öğrenmektedir.

 
  Akrep burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Akrep Burcuna Aralık Deste Açılımı Akrep Burcuna Aralık Deste Açılımı
...
Tarot Özel Bölümü 1
Akrep Burcuna Kasım ayı Deste Açılımı Akrep Burcuna Kasım ayı Deste Açılımı
https://www.meleklermekani.com/imagehosting/...
Tarot Özel Bölümü 2
Akrep Burcuna Ağustos'2009 Tarot Açılımı Akrep Burcuna Ağustos'2009 Tarot Açılımı
tarot aç ...
Tarot Özel Bölümü 0
Ay Burcunda Akrep Ay Burcunda Akrep
Bir Çocuk Olarak : Gizemli çocuk. Annesi ile yoğun bir ilişki kurmak, onunla çatışmak, onu kışkırtmak ve hissetmek ister. Aile atmosferini ve ebeveynleri arasındaki ilişkiyi...
Akrep Burcu 0
Akrep burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları Akrep burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları
AKREP BURCU O analizci kafası sayesinde karşısındaki insanı çabucak inceler ve anlar. Bu yüzden ona sigarayı bırakması konusunda telkinlerde bulunurken kesinlikle kandırmaya çalışmayın. Yoksa tüm gösterdiğniz çabalar boşuna...
Akrep Burcu 1

Benzer Konular