Gebelik Belirtileri ilk hafta neler olur tüyolar burada sizlerle melekler

Uzman SühaN

Administrator
Ya benim adetime 2 gün var adet olacak mis im gibi hissediyorum 15 gündür Goguslerim ağrıyor sertleştiler midem kaziniyor sürekli aç hissediyorum. Kasiklarim da batma lar oluyor dün normal idrar testi yaptım negatif. .. sizce hamile olma ihtimali m varmı

Sorunuz yanıtlandı .


https://www.meleklermekani.com/threads/adetime-2-gun-var-acaba-hamilemiyim.265312/#post-991103
 

Dilan21

Forum Okuru
Bende çocuğumun olmasını çok istiyorum düzensiz adet oluyorum her ay sayardım ama bu ay saymadım ve gecikmem var gibi bel ve kasık ağrım çok fazla var kokulardan rahatsız oluyorum tansiyonum bazen çok düşüyo acaba hamile olabilir miyim bide adet sancım bazen oluyo
 

Uzman SühaN

Administrator
Belirtiler pskilojik , yada mens belirtisi olabiliyor. Gecikmeniz var ise test yapın .Ancak bu şekilde gebelik olup olmadığını anlayabilirsiniz.
 

Pınar35_

Forum Okuru
Selam arkadaşlar. Evleneli 3 ay oldu. Eşimle henüz çocuk düşünmüyorduk fakat başımıza bir şansızlık geldi prezervatif yırtıldı. Geçen ayın 10unda adet olmuştum, bugün tam 15 gün geçti hala adet olmadım. Vücudum çok gergin. Hamilelik testi alıp yapmaya korkuyorum; henüz hazır değilim hamileliğe. Eşim pek heyecanlı ama ben onun kadar sevinemiyorum.


Tıpkı adet olacakmışım gibi karnımda şişkinlik, göğüslerimde ağrı ve hassasiyet var. Adet belirtilerinin tıpa tıp aynısını yaşıyorum. Her gün bir umut adet olacağım diye beklemekten bunalıma girdim artık. Çok sık idrara çıkıyorum. Ayrıca yoğun kıvamlı şekilde akıntım var. Kimisi yeni evlisin adet dengen bozulmuş olabilir diyor. Hamile miyim bennnnn???:(:(:(
 

pinar okul

Üye
Üye
Pınar, merhaba adaşım:) Öncellikle mutluluklar. Evet, yeni evli olman ve şuan için bebeğe hazır olmaman çok normal ama bu kadar kendini sıkmanın ne âlemi var. Diyelim ki hamilesin bunu dünyanın sonuymuş gibi görme lütfen. Hayırlısı neyse o olsun canım. Şahsen benim fikrim hamile olabileceğin yönünde. Her gün böyle kendi kendini yeme. Cesaretini topla bir test al yap ya da kan testi ol bence. Sonra da sonucu bizimle paylaş.


Talihsiz bir durum yaşamışsınız; muhtemelen hala şoktasın. Bak ne güzel eşin bebek için hevesli:)Bu durumu yaşayan tek kişi sen değilsin. Hayatta her şey bizler için; kaldı ki hamilelik çok güzel çok tatlı bir duygu. Kendini yıpratma lütfen.
 

Şebnem234

Forum Okuru
Selam hanımlar

Benim adetim çok düzensizdir o yüzden adet gecikmelerinde hemen hamile olabileceğimi düşünmem. Hamile kaldığımı da bu yüzden fark edemedim fakat 1,5 ayın sonuna doğru vücudumda gariplikler hissetmeye başladım. Örneğin, hiç uyumadığım kadar uyuyordum; sürekli bir uyuklama halindeydim. Sanki bütün gün temizlik yapmışım, kolum kanadım kırılmış gibi yorgun oluyordum.


Akıntım yoğunlaşmıştı. Karın kasılması ya da kasık batması gibi durumlar yaşamadım. Baş dönmelerim oldu. Sigara kokusuna karşı tiksinti duymaya başladığım da, hamile olabilirim diye düşündümo_O çünkü sigara içen birinin kokudan iğrenmeye başlaması pek manidar oldu. :)Eczaneden test aldım ve karşımda iki kırmızı çizgi gördüm ve o anı sevinçle eşimle paylaştım. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.
 

KarTanem1

Forum Okuru
Kızlar merhaba. Adet günlerimin düzensizliğine alışkınım fakat bu defa 10 gün gecikince hamile olabileceğimden şüphelendim. Adet belirtilerinin tümünü yaşıyor olmama rağmen adet olmadım. Evde idrar testi yaptım, iki çizgide tam olarak belirginleşti. İyice emin olmak için dün kan testi yaptırdım sonuç pozitif.


Göğüslerim tıpkı adet dönemindeki gibi şiş ve ağrılı. Şuan için henüz midem bulanmıyor ama kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyorum. Ara ara başım dönüyor. Alt karnımda kasılmalar oluyor. Bol bol uykum geliyor. Vücudumdaki değişik tepkiler hoşuma gitmiyor değil. Hamile olduğumu bilmek çok eğlenceli; sonuçta eşim de ben de bebek istiyorduk. Çok heyecanlı günler yaşıyorum. :hede::hede::hede::hede:
 

Nefise25

Forum Okuru
Merhabalar. 4 aylık hamile bir bayan olarak aranızdayım. Hamilelik belirtilerini merak eden arkadaşlarıma yardımcı olmak amaçlı kendi tecrübelerimden bahsetmek isterim. Ben de birçok bayan gibi fark etmeden hamile kalanlardan biriyim. Adet düzenim çok bozuk değildir fakat 3-5 günlük gecikmeler yaşayan biriyim.


Hamile kaldığım o ay, yine adet düzensizliğinden kaynaklanan bir gecikme olduğunu düşündüm fakat 15 güne kadar adet olmayınca ilk olarak hamile olabileceğimi düşündüm ve de yanılmadım. İlk bir ay hiçbir şey hissetmedim. Vücudumda herhangi bir farklılıkla karşılaşmadım. İkinci ayda, öncelikle mide bulantısı ve sık sık idrara çıkmaya başladım. Göğüslerimdeki hassasiyet arttı. Birkaç gün arayla kabızlık yaşadım. Sık sık yorulduğumu ve bol bol uyumaya ihtiyacım olduğunu hissettim. Şimdi 4.aydayım. İlk aylardaki kadar çekilmez durumları yaşamıyorum.
 
Üst