gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Etli Ekmek (Konya)

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

rüyada etli ekmek görmek rüyada etli ekmek yemek pide görmek pide yemek etliekmek [​IMG]

Malzemeler :
    • 5 Su Bardağı Un
    • 2.5 Su Bardağı Su
    • 1 Tatlı Kaşığı Tuz

İç Malzemesi için:
    • 500 gr Kıyma
    • 2 Soğan
    • Karabiber , Tuz
    • 1 Çorba Kaşığı Tereyağı

Hazırlanışı :
    Bir kapta un, tuz ve suyu karıştırıp yoğurun. Kulak memesi yumuşaklığına gelen hamurdan yumruk büyüklüğünde 20 küçük parça koparın. Her parçayı teker teker küçük birer daire şeklinde açın.

İnce doğranmış soğanı kıyma ile birlikte kavurun. Tuz ve karabiber ilave edin. Hazırlanan iç malzemesinden bir iki kaşık yuvarlak hamurun yarısına yayın, diğer tarafı üzerine kapatın. Hamur ve malzeme bitinceye kadar işlemi sürdürün.

Teflon tavada veya sacda hamurları önlü arkalı pişirin. Üzerine tereyağı sürüp sıcak olarak servis yapın.

Etli Ekmek (Konya) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  2. Konya

Konya

saraylar iç mekan ahşap rölyefte Konya Mevlana Türbesi ve Dergahı (Merkez): Türbenin çekirdeği 1230 yılında, Mevlana’nın babası Sultan-ul Ulema Bahaeddin Veledin vasiyeti üzerine buraya gömülüp, üzerine basit bir türbe yapılmasıyla oluşmuştur. Mevlana’nın ölümünden sonra ise Pervane Muiniddin ve karısı Gürcü Hatun tarafından buraya bir türbe yaptırılmıştır. Türbe daha sonra dini ve sosyal...
  3. konya

konya

ne türbesi konyadadır
  4. Etli Ekmek Tarifi istiyorum

Etli Ekmek Tarifi istiyorum

Merhaba aranızda acaba etli ekmek yapmayı bilen var mı varsa lütfen bana yapılışını detaylı bir şekilde yazsın kesinlikle Etli Ekmek Tarifini öğrenmem lazım.
  5. Konya'nın Meşhur Etli Ekmeği Buyrun Tarifi

Konya'nın Meşhur Etli Ekmeği Buyrun Tarifi

Etli Ekmek Nasıl Yapılır Etli Ekmek Yapılışı Sevgili melekler, Anadolu 'nun her yöresinde ayrı bir tat ayrı bir lezzet gizli biliyorsunuz. Erzurum'un cağ kebabı, Tokatın patlıcan kebapı, Hatay'ın künefesi bunlardan sadece birkaçı. :) Bahsederken bile ağzımızın sulandığı bu müthiş lezzetlerden biri olan Konya Etli Ekmek yapılışı ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.. :) Etli...

Sayfayı Paylaş