gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Güveçte Yumurta nasıl yapılır

Konu, 'Yumurta Yemekleri' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

Güveçte Yumurta MALZEMELER
    1 ufak kangal sucuk
    4 adet yumurta
    2 yemek kaşığı zeytinyağı
    Yeteri kadar tuz, karabiber

HAZIRLANIŞI
    Sucuğu zarından ayırın. Halka halka doğrayın. Güveci hafif ateşe koyup ısıtın. Yağı içine ilave edin. Bu yağda sucukları arkalı önlü hafifçe kızartın.
    Aralıkla olarak yumurtaları tencereye kırın. Üzerine kapağını kapatarak yumurtaların pişirin. Tuzunu ve biberini ilave edip sıcak olarak servise sunun.

Güveçte Yumurta nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sucuklu Mantarlı Güveç Nasıl Yapılır..Sucuklu Mantarlı Güveç Tarifi..

Sucuklu Mantarlı Güveç Nasıl Yapılır..Sucuklu Mantarlı Güveç Tarifi..

Sucuklu Mantarlı Güveç Tarifi Sucuklu Mantarlı Güveç Nasıl Yapılır Güveç severler işte şimdide böylesini bir deneyin..Sucuğun ve mantarın muhteşem kokusunu güveçle bütünleştirmek için işte tarifini sizinle paylaşıyorum... Malzemeler: 1 kangal sucuk 500 gr mantar 3 soğan 3 diş sarımsak 3 domates 2 sivri biber 4 yemek kaşığı ayçiçeği yağı 100 gr kaşar peyniri Tuz Karabiber Kırmızı pul...
  2. Sütlü Yumurta Nasıl Yapılır ?

Sütlü Yumurta Nasıl Yapılır ?

Sütlü yumurta tarifi Sütlü yumurta yapılışı Sevgili melekler, özellikle ailecek yapılan pazar kahvaltıları için harika bir seçenek olabilecek sütlü yumurta tarifi ile karşınızdayız :) Sütlü yumurta için gerekli olan malzemeler: 4 adet yumurta 1 çay bardağı süt 1 çorba kaşığı tereyağı 1 tutam tuz Sütlü Yumurtanın yapılışı Yumurtaları az tuzla çırpın. Tavaya tereyağını koyun ve yağ...
  3. Öğrenmek İsteyenlere Etli Güveç Yemeği Nasıl Yapılır

Öğrenmek İsteyenlere Etli Güveç Yemeği Nasıl Yapılır

Etli Güveç Yemeği Tarifi Etli Güveç Nasıl Yapılır Sevgili melekler, evlerimizde yemekli misafir ağırlarken eskilerden gelme bir kültürle mutlaka çorba, zeytinyağlı çeşitleri, pilav ve etli bir yemek yaparız. Ve de misafir tüm yemeklerden doyasıya yiyene kadar da bırakmayız. :) Biz de bu yazımızda Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden etli güveç nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız ... :)...
  4. Ispanaklı yumurta nasıl yapılır?

Ispanaklı yumurta nasıl yapılır?

ıspanaklı yumurta tarifi yumurtalı ıspanak tarifi Pazar kahvaltılarınıza farklı bir tat yada akşam yemeklerinizde bir ara öğün olarak düşünebileceğiniz ıspanaklı yumurtanın tarifini siz meleklerimize sunuyorum. Ben ıspanağı ve içine ıspanak giren her yiyeceği çok severim bu tarifler eminim çocuklarınıza da ıspanak yedirmeyi başaracaksınız. İşte ıspanaklı yumurtamızın tarifi: **Yıkanmış...
  5. çoban güveci nasıl yapılır ?

çoban güveci nasıl yapılır ?

Kızlar eşim bir yemek yemiş lokantada çoban güveci demişler. Tutturdu sen de yap diye, bilmiyorum dedim, sor meleklerine dedi :) Bilen varmı bu yemeği ?

Sayfayı Paylaş