Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

herkese merhaba aranıza yeni katıldım arkadaşlar,ben yaza doğru hamile kalmayı planlıyorum 2 hafta önce dr gittim,adetimde düzensizlik yok aslında fakat adet olacagım haftadan 1 hafta önce kahve akıntıyla başlayıp 2.hafta asıl adet kanaması başlıyordu,ve 2 hafta boyunca iptal olmak canımı sıkıyordu,muaynede kist olduğunu ama bu çoğu kadında olur önemli bişey değil bundan dolayı dedi ve hormon testi istedi,prolaktin hormonum biraz yüksek çıktı sınır 23.3'ken bende 24.57 çıktı. glucophanage verdi,mide bulantısından ölüyorum,ve bi yandan da korkuyorum bu hormonun yüksek çıkması gebeliği önlüyomu ya,yaza kadar içim içimi yicek valla

canım benim prolaktinim yüksekti onu dengeledi.şimdide sağ tarafımda kist var soğan kürüne başladım bu gun çok kararsız kaldım hayıt tohumu ve soğan kürü arasında en sonunda başladım bir türlü hamile kalamadım.açıkcası yumurta çatlamadan kist oluşuyor.hata şu an sağ tarafımda ağrı var.

soğan kürünüde uyguladım ama bende bi etkisi olmadı.adetim yine 2 ay sonra geldi.tabi herkeste aynı olacak değil.bir dene sende.ama bildiğim kadarıyla çok dikkat etmen lazım bu kürde.olası hamilelik varsa düşürür diye biliyorum.çok iyi araştırmalısın.umarım yardımcı olabilmişimdir.

herkese merhaba aranıza yeni katıldım arkadaşlar,ben yaza doğru hamile kalmayı planlıyorum 2 hafta önce dr gittim,adetimde düzensizlik yok aslında fakat adet olacagım haftadan 1 hafta önce kahve akıntıyla başlayıp 2.hafta asıl adet kanaması başlıyordu,ve 2 hafta boyunca iptal olmak canımı sıkıyordu,muaynede kist olduğunu ama bu çoğu kadında olur önemli bişey değil bundan dolayı dedi ve hormon testi istedi,prolaktin hormonum biraz yüksek çıktı sınır 23.3'ken bende 24.57 çıktı. glucophanage verdi,mide bulantısından ölüyorum,ve bi yandan da korkuyorum bu hormonun yüksek çıkması gebeliği önlüyomu ya,yaza kadar içim içimi yicek valla

canım prolaktin benim de yüksekti.şimdi ne durumda bilmiyorum 36 lardaydı benimki.bu hormona süt hormonuda diyorlar.buda gebe kalmayı etkiliyor.ben sana hayıtı otunu önerebilirim.çok faydalı.zararı yok faydası var..

Hayıt suyu önerdim ama yasmini bırakmaya çekiniyor, doktor 6 ay kullanacaksın demiş, bu sürede çok sancılı bir süre bence..
Bana da vermişti doktor. Çocuk isteği var mı yok mu diye sormadan kafasına göre bir de 1 yıllık rapor çıkartmış. Ben sonra söyledim kaç ay kullanıcam ben bunu biz çocuk istiyoruz dedim. O zaman sen 3 ay kullan bırak dedi. Bıraktıktan sonra 3 ay düzenli geldi sonra yine aynı. Bu ilaç geçici bir çare. Tesiri de geçici. Çocuk isteğini doktora belirtmesi gerekirdi. Kimi adet söktürücü verip yolluyor kimi d.k.hapı. Psikiyatristlerin antidepresan verip başından savdığı gibi geliyor bana. Gerçek doktor hastasının beklentilerine kulak verir, çare olur. Ben çok şükür ki sonradan doktorumu buldum. Allah razı olsun. Önce Allahımın sonra onun sayesinde hamileyim bugün.

alpago canım senin sorunun bendede vardı 38lerdeydi ilaç kullandım baya düştü ama sonra tekrar yukseldi hayıt tohumu kullandım ayrıca senın prolaktın çok yuksek değil bence hamıle kalabılırsın.Doktor bana öyle söyledı.ve kaldım ama düşük yaptım farklı nedenlerden dolayı üzülme.bende hayıt tohumunu tavsıye edıyorum.

canım teşekkur ederım yanıtın için benım adetlerım duzenlı benım sıkıntım kist olması ben bu kurun kıst üzerınde daha etkılı olacagını duşunuyorum. bu kuru en az 3 defa denedıkten sonra faydasını bulabılırsın tek kullanmada etkı gostermeyebılır.Senın adet duzensızlığın hormanel nedenlerledır o yuzden hayıt tohumu sana daha faydalı olacaktır emınım sakın bırakma.Eger ben bır kaç denemeden sonra faydasını gormezsem tekrar hayıt tohumuna başlıyacagım(esmerli200)

Berrak mavi tebrık ederım senı allah tamamına erdırsın bedede kıst var geçmezse dogum kontrol hapı vercek bende sogan kurune baslıyacam benım merakım nasıl hamıle kaldın yaptıgın yada doktorunun önerısı ne oldu yazarsan sevınırım

canım prolaktin benim de yüksekti.şimdi ne durumda bilmiyorum 36 lardaydı benimki.bu hormona süt hormonuda diyorlar.buda gebe kalmayı etkiliyor.ben sana hayıtı otunu önerebilirim.çok faydalı.zararı yok faydası var..

sağol canım denicem umarım bi faydası olur,bide bunlar geçici çözümmüdür acaba,ilacı bırakmıcam ama kistler geçti diyelim,sonra tekrar hortlarmı ya,bide glucophange kullanan arkadaşlar varsa bukonuda yardımcı olabilirlermi bana,faydasını gördülermi.. sonra tekrar kist oluştumu v.s,muhtemelen formun geçmiş sayfalarında bahsedilmiştir ama okuyamadım k.bakmayın kızlar:)

slm meleklerim
bende prolaktin sıkıntısı yaşayanlardandım,bundan 1 yıl önce bebek düşündüğümüz için dr a gittim,5 ayrı hormon testi istedi,biri prolaktin testi idi,5 hormonun hepsi düzensizdi,prolaktin çok yüksek çıktı 99.2 idi dr bu değeri görünce afalladı nasıl olur göğsünden süt filan geliyormu dedi,hayır dedim.Beni acilen Hipofiz MR'a(beyin-görüntüleme) gönderdi.Beyinde herhangi bir tümör olduğunda bu kadar abartı yüksek çıkıyormuş bu değer.sonuç gayet iyiydi hiçbir sorun çıkmadı şükür.Dr bu kez prolaktin düşürücü verdi adı Dostinex idi 1 ay kullandım 2.3 e düşmüştü.Şimdi hiçbir sorun yok ama bebğimde yok:))

slm meleklerim
bende prolaktin sıkıntısı yaşayanlardandım,bundan 1 yıl önce bebek düşündüğümüz için dr a gittim,5 ayrı hormon testi istedi,biri prolaktin testi idi,5 hormonun hepsi düzensizdi,prolaktin çok yüksek çıktı 99.2 idi dr bu değeri görünce afalladı nasıl olur göğsünden süt filan geliyormu dedi,hayır dedim.Beni acilen Hipofiz MR'a(beyin-görüntüleme) gönderdi.Beyinde herhangi bir tümör olduğunda bu kadar abartı yüksek çıkıyormuş bu değer.sonuç gayet iyiydi hiçbir sorun çıkmadı şükür.Dr bu kez prolaktin düşürücü verdi adı Dostinex idi 1 ay kullandım 2.3 e düşmüştü.Şimdi hiçbir sorun yok ama bebğimde yok:))

canım sabret biraz.stres yapma kendine sakın.zamanı gelince olucak.ALLAHTAN hormonun düzelmiş.inşallah bir daha böyle şeyler yaşamazsın....

Geri