gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Sperm koçu PRE-SEED hamilelik şansını artırıyor

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Bu konu;pre-seed nedir,pre-seed gebe kalmayı kolaylaştırırmı hakkında bilgiler vermektedir Doğal yolla hamile kalmayı destekleyen,sperm dostu bir vajinal jel pre-seed le bir çok çift gebelik elde etmiştir.Son yıllarda oldukça popüler olan pre-seed hakkında ki bilgileri daha önce sitemizde sizlerle paylaşmıştık.Preseed haricindeki tüm vajinal nemlendiricilerin, jellerin, yağlandırıcıların sperm ve embriyo üzerinde zararlı etkileri olduğu klinik çalışmalarla tespit edilmiştir. Preseed, içerdiği doğal Arabinogalaktan bitki şekeri sayesinde antioksidan desteği vererek, spermlerin hücre yapılarını güçlendirir. Bu sayede spermlerin daha güçlü bir şekilde, yumurtaya doğru olan yolculuğunda, onlara büyük destek sağlayarak, döllenmenin gerçekleşmesine yardımcı olur. Ayrıca, kadınlarda ovulasyon(yumurtlama) dönemlerinde serviks tarafından sümüksü bir sıvı (mukus) salgılanır. Bu sümüksü sıvı spermlerin rahimde kalmasını sağlamakta ve döllenmeye yardımcı olmaktadır. Preseed‘in pH dengesi bu sümüksü sıvıya en uygun yapıdadır. Bu sebeple doğal yolla hamile kalmaya yardımcı-destekleyici, benzeri olmayan bir üründür.Konuyla ilgili tüm merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz

Hem kadın hem de erkek için herşey yolunda ve yumurtlama zamanı olsa bile aylık gebe kalabilme şansı sadece yüzde 20-25. Bu oran bir yılın sonunda yüzde 85’e kadar çıkabiliyor. 2 yılın sonunda oran yüzde 90’a ulaşıyor. Hamile kalmada ilişki sayısının azlığı ya da çokluğu değil, yeterliliği önemli. Ama ideali nedir diye soracak olursanız, haftada 3 kez cinsel ilişki kurmak diyor uzmanlar. Normal yolla gebe kalmayı kolaylaştıran bazı taktikler de yok değil! ABD’de FDA (Gıda ve İlaç Dairesi) onayı alan bir jel, doğal yolla hamile kalmayı destekliyor. Türkiye’de de Sağlık Bakanlığı onayı alan bu vajinal jel, sperm dostu.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, çiftlerin yüzde 8-10’u kısırlık sorunu yaşıyor. Türkiye’de yaklaşık 2 milyon infertil (sıkır) kadın ve erkek var. Yüzde 11-12’sinin kısırlık nedeni açıklanamıyor. Stres, obezite, çevresel faktörler ve çağdaş yaşamın etkenlerinin gebe kalmayı zorlaştıran faktörler olduğu düşünülüyor.
    Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Burcu K. Arslan’ın verdiği bilgiye göre, stres nedeniyle kadınlarda vajinal kuruluk, ağrılı cinsel ilişki (disparoni), zamanlı cinsel ilişkiye (timed intercourse) bağlı şikayetler gözleniyor. Vajinal kuruluk nedeniyle ilişki sayısında da sıkıntı yaşanıyor. Bu sıkıntıların üstesinden gelmek için kullanılan bazı vajinal jeller spermlerin hareketliliğine ve yaşamasına engel oluyor. Kadınlardaysa bakteri üremesi, mantar, kaşıntıya yol açabiliyor.

DOĞAL ORTAM SAĞLIYOR

ABD’den ithal edilen Pre-seed vajinal jel, cinsel ilişkiden 15 dakika önce uygulanıyor. Özellikle gebelik şansının yüksek olduğu yumurtlama dönemlerinde kullanılması tavsiye ediliyor. Dr. Arslan, “Yumurtlama dönemlerinde sümüksü bir sıvı salgılanır. Bu yapışkan sıvı, spermlerin rahimde kalmasını sağlayarak döllenmeye yardımcı olur. Vajinal kuruluk gibi şikayeti bulunanlarda bu sıvı yeteri kadar salgılanmıyor. Pre-seed, vajinaya tatbik edildiği zaman, vajina ve rahim ağzını kaplıyor. Böylece üreme sistemi tarafından salgılanan sıvı gibi hareket ederek, spermler için en doğal ortamı sağlıyor. Ürünün pH değeri, üreme sisteminin doğal değerine uygun. Hem pH değeri hem de büyük moleküllü bitki şekeri olan ana maddesi nedeniyle enfeksiyona yol açmıyor” diyor.

Jelin erkeklere etkisi farklı. Ana maddesi olan arabinogalaktan, doğal bitki şekeri olmasının yanında antioksidan da. Antioksidan etkisiyle spermi çevresel etkilere, sperm antikorlarına karşı daha da güçlendiriyor. Bitki şekeri özelliğiyle enerji sağlayarak, yumurtaya olan yolculuğunda sperme önemli ölçüde destek sağlıyor.

TÜM SORUNLARI ÇÖZMÜYOR

Dr. Arslan, jelin bütün kısırlık sorunlarını çözmediğini hatırlatıyor. Azoospermi (hiç canlı sperm bulunmaması), menapoz, hiç yumurta üretiminin olmaması, iki tüpün de tıkalı olması, ciddi rahim bozuklukları ve endometriozis hastalarında hamilelik sağlaması mümkün değil.
    Araştırmalara göre Pre-seed vajinal jel, anlaşılmayan nedenlerle çocuk sahibi olamayan çiftlerde, sperm sayısı ve hareketlilik azlığı olanlarda, tek tüpün tıkalı olduğu hastalarda, polikistik over sendromu hastalarında, hormonal düzensizlik yaşayan kadınlarda yüzde 20 oranında başarılı. Dr. Arslan, “Ülkemizde tüp bebek başarı oranın yüzde 30-35 civarında olduğunu düşünürsek, ürünün başarı oranı hiç küçümsenecek bir değerde değil. Ciddi üretkenlik problemi, yaş sorunu (menapoz) olmayan çiftlere, aşılama ve tüp bebek tedavilerine başlamadan önce 6 ay süre ile bu jeli kullanmalarını, düzenli-yeterli sayıda cinsel ilişki öneriyoruz” diyor.

Bunları unutmayın

Gebelik birçok faktöre bağlı. Doğurganlık 25-27’li yaşlarda en yüksek seviyeye ulaşıyor. Özellikle 32 yaşından sonra inişe geçiyor. Biyolojik saat ilerledikçe kadının gebe kalma şansı giderek azalıyor. Yaşla birlikte yumurtalıklardaki yumurta sayısı ve kalitesi azalıyor. 20 yaşında bir kadın ile 21 yaşındakinin gebe kalma olasılıkları arasındaki fark çok büyük değilken, 30’lu yaşlarda bu fark daha fazla anlam kazanıyor. Doğal yolla gebelikte şansı artırmak için bunları deneyebilirsiniz:
    * Haftada ortalama 3 kez cinsel ilişkiye girin
    * Yumurtlamanın olduğu günlerde cinsel ilişki, gebelik şansını artırır.
    * Stres ve obeziteden uzak durun. Çünkü ikisi de hamile kalmayı engelleyen faktörler. Stres kısırlık vakalarında önemli bir faktör. Salgı bezlerini etkiliyor, bu nedenle hormonların salınımında problem oluyor. Obezite, doğurganlığı azaltmasa da yağ dokusundan salınan kadınlık hormonunun fazla olmasıyla yumurtlamayı baskılayabiliyor.
    * Çalışma saatlerinin uzaması, trafik stresinin yaşanması gibi koşullar, kadına yorgunluk olarak geri dönüyor. Yorgunluk da cinsel arzuyu azaltarak ve cinselliğe ayrılan süreyi kısıtlıyor.

Sağlıklı beslen, sağlıklı bebeğin olsun!

Bebek sahibi olmaya karar verdiyseniz, sağlıklı bir gebelik ve bebek için doğru düzenlenmiş beslenme programı uygulamanız gerek. Aile Hekimi Dr. Murat Berksoy, hamile kalmadan en az 3 ay-1 yıl önce uygun beslenme rejimine geçilmesini öneriyor.
    Anne adayları; yeşil yapraklı sebzeler, fındık, badem ve baklagiller yemeli, kemik gelişimi için kalsiyumdan zenginleştirilmiş yoğurt, süt tüketmeli, güneş ışığından faydalanmalı ve folik asit tabletleri ile bol suyu mutlaka günlük rutine katmalı.

ALKOLDEN UZAK DURUN

Hamileliği planlayan bir ailede hem anne hem de baba adayı alkol tüketimini sınırlandırmalı. Alkol tüketimi, bebekte ciddi doğumsal bozukluklara sebep olabilir. Erkeklerde sperm hareketliliğini ve sayısını azaltmakla beraber, kadınlarda gebe kalma şansını düşürür.
    Kafein, merkezi sinir sistemi üzerinde etkili olarak, aşırı gerginlik ve dikkat dağınıklığına sebep olabilir. Hamileliği planlayan ailelerde, hem anne hem de baba adayının kafein alması gerginliğe sebep olabileceğinden ve bu da döllenme yeteneğini etkileyebileceğinden sınırlandırılmalı. Kafein düşük riskini de arttırıyor.

kaynak:hürriyet.com

2. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    ben korkuyorum böle ürünleri denemekten ne bilim ne olur ne olmaz.gerçekten ürün dendiği gibi doğalmı yoksa içinde başka maddeler içeriyormu.

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Ben kullandım canm hiç bir zararını görmedim şükür :)

ÖzGüL bunu beğendi.
  4. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    beyzacım senin nekadardır olmuyor.nekadarlık evlisin.bi sorun varmı.çok soru sordum ama :)

5. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Ben sana özelden yaziyim :D

6. n.büşra

n.büşra Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    bende istiyorm bndan yaa böle hamiş kalan arkadşlar varmı yazsn lar buraya eşimde sperm hareketszlği var yardmcı olurmu bna acaba bu jel

BEYZA21 bunu beğendi.
  7. firuze26

firuze26 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yaa nolur banada biri bu ürün hakkında bilgi varsın bnde pko var faydası olurmu acaba

BEYZA21 bunu beğendi.
  8. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Büşracım ben kimyasal gebelik yaşadım bu jeli kullanırken ..Tabi bizim genetik yapıyla alakalı bir sorun.Eşinde sperm hareketsizliği var ise eşin her sabah polen ve bal karışımını tüketsin+ keçi boynuzu kürü var bak onu mutlaka dene % 80 iyi geliyor.Ayrıca netten araştır çakışır suyu var sperm harektesizliğine iyi geliyor

9. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Firuze bu sana uygun değil.Çünkü yumurtlama sorunun var..Adetlerin pko isen düzenszdir muhtemelen.Öncelikle bunun tedavisi gerekiyor.Ne kadar sürede adet oluyorsun?

10. firuze26

firuze26 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    adetlrm çok düzensiz bazen 3 ayda kendiliğinden oluo bazende hapsız olmuo klomen kullandım bgn kontrole gttm büyümemiş perş tekrar gdecm şimdi büyümediyse perşmbeye kadar büyürmü bilmiorum çok çaresizim kafayı yicem düşünmekten

11. n.büşra

n.büşra Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28

çakşır suyu fln denedk ama fazla değil bu konuda pek düzenli değilzz takmıyorz galiba ya hayırlısı olsn ama bu jelden bnde kullanmk istiyormm ileri hız için ii diolar bakalım 2 ay snra denicm inş

BEYZA21 bunu beğendi.
  12. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    494
    Ödül Puanları:
    63
    ya bilmiyorum bunu bahsetmek nekadar doğru ama bu jeli kullananların yazılarını araştrdım çünkü bende kullanmak istedim 6 aydır sebepsiz neden yokken hamile kalamıyorum.hamilelik durumu oluyormuş ama döllenme sağlıklı olmuyormuş hamile kaldıktan bir ve 2 ay sonra düşüklere neden oluyormuş bu sitedede okudum nekadar doğru bilemem ama bilgi olarak yazmak istedim iyi araştırın öyle kullanın.Allahım elimizi boş koymasın...

BEYZA21, hazan_11 ve n.büşra bunu beğendi.
  13. n.büşra

n.büşra Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    hayırlısı olsn ya dün güzel haberler aldımm bakalımmm allahımm hayırlısını versnn :bebiss:

14. suzuu

suzuu Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Bende cok merak edyorum kullanan varmi ise yaradmi beyzam kullandnmi sen nasl kullanilyoki bu fyati ne acaba

BEYZA21 bunu beğendi.
  15. hazan_11

hazan_11 Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    215
    Ödül Puanları:
    43
    Kızlar ben ilk kullandığım ay hamile kaldım 2 yılın sonunda tabi başta ilahi takdir Allahım istedi oldu

BEYZA21 bunu beğendi.
Sperm koçu PRE-SEED hamilelik şansını artırıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pre-Seed Kullanıpta Hamile Kalanlar

Pre-Seed Kullanıpta Hamile Kalanlar

pre seed preseed preseed ile hamile kalanlar pree seed kullananlar Arkadaşlar Pre-Seed kullanıpta hamıle kalanlar lütfen buraya yazalım ve bılgılerımızı paylasalım hepinizi bekliyorum Pre~Seed Kişisel Nemlendirici Pre~Seed Kişisel Nemlendirici, vajinal kanal içinde en doğal sekresyonun sağlanması için tasarlanmıştır. Bir nevi vaginal sıvının birebir kopyası-taklidi olarak düşünülebilir....
  2. Hamile kalmayı kolaylaştıran ürün  PRE-SEED

Hamile kalmayı kolaylaştıran ürün PRE-SEED

pre seed preseed preseed zararları hamile kalmayı kolaylaştıran jel hamileliği kolaylaştıran jel Sevgili melekler çoğumuz evlat sahibi olmak için baş vurmadığımız yöntem kalmamıştır.Her duyduğumuzu belki olur diyerek uyguluyoruz..Netten bu konuda araştırma yaparken bir ürünle karşılaştım.Bu ürünü kullanmış değilim ama inceledikten sonra kendimde alıp kullanmayı düşünüyorum.Bu ürün doğal...
  3. Akupuntur Tüp Bebekte Başarı şansını nasıl artırıyor?

Akupuntur Tüp Bebekte Başarı şansını nasıl artırıyor?

Tüp Bebek yöntemi ile çocuk sahibi olma çabası,anne adayında yoğun strese sebeb olmaktadır.Diğer faktörler yanı sıra,aşırı stres de başarı şansını olumsuz etkilemektedir.Bu vakalarda bir diğer önemli nokta yıllar süren hazırlık dönemlerinde ,yatrojenik olarak da oluşacak olan bozucu alanların da tedavide göz önünde bulundurulmasıdır. Tüp bebek protokolleri öncesinde, hastanın genel sağlık...
  4. Rahimiçi Hasarlanması Gebelik Şansını Artırıyor!

Rahimiçi Hasarlanması Gebelik Şansını Artırıyor!

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında rahimiçi dokusunun hasarlanmasının gebelik şansını artırdığını biliyor musunuz? Bahçeci Sağlık Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi kadın Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Güvenç Karlıkaya, “Rahimiçi dokusuna hafifçe hasar verilerek gebelik için daha uygun hale getirilmesine yönelik çalışmalar; yaranın iyileşme döneminde verdiği cevabın bir sonraki dönemde...
  5. Sperm yutmak hamileliğe yol açarmı?

Sperm yutmak hamileliğe yol açarmı?

sperm yuttum gebe kalırmıyım,sperm yutmak gebeliğe yol açarmı,sperm yutmanın sakıncaları,sperm yuttum hamile kalırmıyım,sperm yutma hakkında bilgiler Birçok kadının en çok merak ettiği konulardan biri de sperm yutmanın zararlı olup olmadığı. Günümüzde artık cinselliğin sadece bebek sahibi olmak için değil, daha fazla heyecan ve zevk alması önemli hale gelmiştir. İş böyle olunca da...

Sayfayı Paylaş